Znajdziesz tutaj informacje i nowości
dotyczące systemu Anteeo WMS

Zapraszamy

20 sierpnia, 2020System Anteeo WMS – opis modułów.

W ostatnim czasie obserwujemy bardzo dynamiczny wzrost całej branży e–commerce. Szczególnie silnym bodźcem rozwoju stał się koronawirus implikujący konkretne skutki społeczno–gospodarcze. Zmianie uległy przyzwyczajenia zakupowe konsumentów w kierunku kanału online, a to z kolei zwiększyło ruch po stronie logistyki produktów. Centra logistyczne i magazyny stojące przed wyzwaniem rosnącej skali zamówień, kompleksowości asortymentu oraz bardzo indywidualnych wymagań klientów potrzebują sprawdzonych i skutecznych narzędzi informatycznych. Rozwiązaniem tego wyzwania jest system Anteeo WMS, wspomagający zarządzanie gospodarką magazynową oraz automatyzację procesów logistycznych w firmie. Rozwijając system od ponad 10 lat wypracowaliśmy najbardziej optymalne funkcjonalności. Poniżej zostały przedstawione moduły, z których składa się system:

Anteeo WMS Manager

Moduł ten pozwala na zarządzanie aktywnością magazynu, planowanie pracy oraz zapewnia wgląd zarówno w realizacje zleceń jak i w aktywności użytkowników. Umożliwia dyspozytorowi śledzenie zleceń wg procentowego wykonania lub przypisywanie kolejności wykonywania ich zgodnie z priorytetami.

Anteeo WMS Magazynier

Autorski interfejs dla terminalów mobilnych zaprojektowany do pracy z Anteeo WMS zapewnia komfortową i efektywną prace magazynierom, szybką komunikacją z centrum dystrybucji, a także zapobiega ewentualnym błędom ludzkim.

Anteeo WMS API ERP

To usługi internetowe umożliwiające integrację systemu Anteeo WMS z systemem informatycznym firmy zlecającej usługi magazynowe. W zależności od konfiguracji systemu jest możliwe udostępnienie wprowadzania zmian w awizacji na poziomie pozycji poprzez interfejs modułu.

Anteeo WMS Powiadomienia

Możliwa do skonfigurowania opcja pozwalająca systemowi przysyłać wyznaczonym osobom/organizacjom powiadomienia droga e-mailową o wydaniach z magazynu.

Anteeo WMS Billingowanie

Rozbudowany moduł rozliczeniowy pozwalający na dowolne definiowanie umów. Na ich podstawie rozliczane są m.in. usługi magazynowe, ewidencja sprzedaży, rozliczania opakowań i inne dostosowane parametry rozliczeniowe.

Anteeo WMS Kurier

Anteeo WMS może na poziomie systemu współpracować z wieloma firmami kurierskimi oraz korzystać z ich rozwiązań co ułatwia organizacje pracy w firmach korzystających z ich usług.

Anteeo WMS B2B

Moduł ten jest wysoce dostosowywalnym interfejsem zewnętrznym pozwalającym na zlecanie wydań i przyjęć magazynowych oraz generowanie raportów o aktywności magazynu z poziomu przeglądarki internetowej.

Anteeo WMS Picking

Picking pozwala magazynierowi na kompletacje wielu zamówień jednocześnie. Optymalna ścieżka zbiórki i kompletacja z wózkiem pozwala na znaczne zwiększenie wydajności przy wykonywaniu większej ilości zamówień.

Anteeo WMS Pakowanie

Moduł pakowania jest interfejsem wspierającym proces wydawania zamówień i przygotowania ich do wysyłki, służy także jako kontrola jakości oraz oferuje wiele rozwiązań przydatnych na tym etapie pracy magazynu jak np. współpraca z firmami kurierskimi.

Podsumowując, system Anteeo WMS jest idealnym rozwiązaniem dla każdej firmy posiadającej własny magazyn oraz zmagającej się z rosnącą ilością przetwarzanych operacji. System pozwoli zapanować nad wzrostem skali działania oraz skutecznie zoptymalizuje obsługę gospodarki magazynowej.

Kamil Szczepański

Konsultant IT ds. systemów informatycznych

Czytaj więcej

20 sierpnia, 2020Korzyści wdrożenia systemu Anteeo WMS.

System Anteeo WMS (Warehouse Management System), czyli oprogramowanie do zarządzania magazynem, to narzędzie informatyczne używane do kontroli, koordynacji i optymalizacji działań, procesów i wykonywanych operacji. Anteeo WMS został zaprojektowany w celu usprawnienia działań logistycznych oraz wprowadzenia i utrzymania porządku identyfikacyjnego w magazynie. Ma on duże znaczenie dla firm obsługujących w swoich magazynach dużą liczbę przesyłek, pochodzących od wielu nadawców i kierowanych do wielu odbiorców. Oprogramowanie jest dedykowane dla centrów logistycznych, jak również dla firm dystrybucyjnych.

System magazynowy oferuje wiele ważnych korzyści. Dzięki oferowanym funkcjonalnościom usprawnia pracę magazynu w optymalny sposób jak również efektywnie wykorzystuje aktywność zespołu pracowników. Oprogramowanie do zarządzania powierzchnią magazynową jest w pełni konfigurowalne pod indywidualne potrzeby firmy decydującej się na wdrożenie.

Do głównych zalet systemu możemy zaliczyć:

  • redukcję kosztów prowadzenia firmy,

  • skrócenie czasu przyjmowania zamówień oraz ich realizacji,

  • usprawnienie kontroli i weryfikacji stanów magazynowych poprzez wprowadzenie oznakowania, kodowania i etykietowania towarów oraz opakowań,

  • wprowadzenie podziału produktów na kategorie logistyczne,

  • możliwość śledzenia partii, dat produkcji oraz terminów przydatności, co umożliwia obsługę magazynową klientów z rozmaitych branż,

  • realizacja jak największej ilości zamówień w jak najkrótszym czasie,

  • właściwe zarządzanie kolejnością zadań poprzez nadawanie im priorytetów i przydzielanie do konkretnych operatorów,

  • minimalizacja błędów ludzkich,

  • proste rozliczenia usług magazynowych przy obsłudze wielu klientów,

  • istotne zmniejszenie ilości dokumentacji będącej w obiegu.

 

Istotną cechą wpływającą na możliwość uzyskania przewagi technologicznej jest otwartość Anteeo WMS na integrację z rozwiązaniami klasy: ERP, CRM oraz e-commerce. Podstawową wartością systemu jest sprawna wymiana danych, umożliwiająca kontrolę zamówień, jak również stanów magazynowych poprzez udostępnianie w technologii usług internetowych. Dodatkową funkcjonalnością jest obsługa jednorodnych i mieszanych jednostek magazynowych oraz produktów w podziale na opakowania zbiorcze i możliwość zbiórki kilku zleceń jednocześnie.

Każdy klient doceni szybszą i efektywniejszą obsługę w magazynie oraz automatyzację procesów. System WMS umożliwia w prosty i wygodny sposób zagospodarowanie przestrzeni magazynowej, porządkując przy tym procesy logistyczne. Ważną zaletą z punktu widzenia pracodawcy jest możliwość kontroli efektywności pracowników. Wszystkie czynności wykonywane przez operatorów są rejestrowane w czasie rzeczywistym, ułatwiając monitorowanie ich pracy. System obsługi powierzchni magazynowej powoduje przeniesienie z pracownika na system magazynowy wiedzy o rozmieszczeniu towaru w magazynie, a prosty i ergonomiczny interfejs skraca do minimum proces wdrożenia nowych pracowników.

Podsumowując, każda, dynamiczna firma notująca przyrost skali działania i ilości przetwarzanych operacji na magazynie powinna jak najszybciej rozważyć wdrożenie systemu Anteeo WMS. Jest to pewna inwestycja, której wskaźnik ROI zostanie bardzo szybko zrealizowany.

Marzena Krawczyk

Account Manager

Czytaj więcej